Šķirojam Lush trauciņus!

“LUSH” ir ne tikai svaigās kosmētikas ražošanas celmlauzis, bet ir arī aktīvs cīnītājs par ekoloģiju. Lielākajai daļai esošās produkcijas nav iesaiņojumu un LUSH radošā komanda strādā pie jaunu šādu produktu izstrādes.

Tik tiešām lielākajai daļai Lush produkcijas nav iesaiņojumu (cietie šampūni, vannas bumbas, ziepes utt.). Bet, protams, nav iespējams vispār iztikt bez iepakojuma, tieši tādēļ pārējā produkcija, ko nevar īsti iesaiņot papīrā, atrodas melnos un caurspīdīgos trauciņos. Taču ar to viss vēl nebeidzas! Šos trauciņus var nest atpakaļ uz Lush veikaliem – tie tiks pārstrādāti jaunos trauciņos, kas dzīvos nebeidzamu dzīvi. Kā tiek minēts Lielbritānijas Lush mājaslapā – 2013. gadā, pārdodot cietos šampūnus, tika novērsta 9 miljonu pudelīšu nonākšana izgāztuvēs.

Šajā video redzams, kā tiek pārstrādāti Lush trauciņi:

Taču arī ar to nekas nebeidzas – aiznesot 5 šādus trauciņus uz Lush veikalu pārstrādei, pretī ir iespēja saņemt svaigo sejas masku par brīvu. Sākumā biju domājusi izmantot šos trauciņus radošiem nolūkiem, taču uzzinot šo faktu, ka arī Latvijā šī iespēja strādā, izskaitīju trauciņus un drīzumā jau došos pie Lush nodot trauciņus!

lush_pot_1_thekikaBet, pirms doties nodot trauciņus tos vajadzētu izmazgāt no pārpalikumiem – skatoties kādu citu video kur tiek rādīts šo trauciņu ceļš, bija nepatīkami redzēt to saturu kas dažās bija. Nav taču grūti pēc produkta izmantošanas pašu trauciņu izmazgāt! Mana vismīļākā bundžiņa arī pēc izmazgāšanas ir “Rub Rub Rub” dušas skrubja bundžiņa – tajā joprojām mīt spēcīgā, svaigā smarža.

lush_pot_4_thekikaNodot var jebkurus trauciņus, uz kuriem ir pārstrādāšanas zīmīte – nav nozīmes trauciņa krāsai (caurspīdīgs vai melns) vai izmēram (protams, mazie, melnie testeru trauciņi neskaitīsies kā trauciņš ko nodot, lai iegūtu sejas masku). Lasot informāciju uz etiķetes, daudziem trauciņiem (dušas želejas, šampūnu utml. pudelītēm) ir rakstīts, ka var nodot pārstrādāšanai vāciņus – ko arī es, protams, darīšu.

lush_pot_2_thekika

Mēs gribētu, lai Lush trauciņiem būtu vairāk dzīvību kā kaķim

Var arī radoši izpausties izmantojot šos trauciņus – tajos ļaut augt kādam augam; noglabāt saspraudes, kas mēdz bieži nozust; slēpt matu gumijas un sprādzes no kaķiem; uzglabāt konfektes… var ļaut vaļu iztēlei un pašiem pārstrādāt šos trauciņus sev lietderīgi.


Šeit var izlasīt mazu rakstiņu par melno trauciņu pārstrādi (angļu valodā)

Lush Latvija mājaslapa


Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s