Ādas kopšanas rutīna alerģijas laikā

Sveicināti draugi!

Kā jau pēc laika apstākļiem noprotams, drīzumā iestāsies pavasaris. Tas ir ļoti jauks laiks – nav vairs jānēsā apģērba kārtas, viss zied un iegūst krāsas; īsāk sakot, daba mostas. Taču ir cilvēki, kuriem pavasaris nav viegls gadalaiks – līdzko daba mostas un zied, šis process mēdz izraisīt dažādas alerģiskas reakcijas vai jau esošās – pastiprināt.

Ar alerģiju sadzīvoju jau kopš bērnības un ar to nemitīgi cīnos. Līdz vizītes pie alergoloģes savu ādas alerģiju (kas parasti izpaužas kā nieze, apsārtumu un izsitumu veidošanās uz manas jau tā sausās ādas) es visu laiku pakļāvos alerģijai. Pēc vizītes noskaidrojās, ka man ir alerģija praktiski uz jebkuru ārējo vides faktoru, bet galvenais, kas nosaka, cik lielā mērā alergēni mani ietekmēs ir tieši gadalaiks. Tā nu tagad zinu, ka mani jutīgākie mēneši ir pavasaris, bet vēl jo vairāk – rudens. Katram no šiem gadalaikiem ir arī atbilstoši alergēni, kas var izraisīt pastiprinātu jutību un alerģiskas reakcijas konkrētajā gadalaikā. Diemžēl, lapiņas uz kurām bija minēti produkti un lietas man ir nozuduši, bet sarakstiņā bija kādas lietas desmit, ja ne vairāk. Nevarētu teikt, ka tagad alerģijas procesi ir vairāk kontrolējami, tomēr ir skaidrs, kuros gadalaikos ir jābūt vairāk sagatavotai cīņā pret alerģiju.

Silti iesaku cilvēkiem ar alerģiju pieteikt vizīti pie alergologa, ja tas nav darīts. Tas manī ieviesa daudz maz skaidrību, kāds ir manas alerģijas grafiks un plāni uz gadu un, protams, bez alergoloģes ieteikuma es diezvai būtu tā steigusies pirkt Biodermas produkciju, kas visu šo gadu laikā ir būtiski uzlabojusi manu ādas stāvokli – tik tiešām nevar salīdzināt to, kā bija senāk un kā ir tagad (lai gan tik un tā turpinu cīnīties). 

Tuvojas pavasaris un to es varu apstiprināt, jūtot, kā āda sāk niķoties un prasa īpaši rūpīgu kopšanu. Lai gan senāk alerģija izpaudās vairāk uz rokām, to locītavām (kas nozīmē, ka kopšanā tika izmantoti mazāk līdzekļi – neitrāla dušas želeja, ziepītes bez smaržvielām utt.), pēdējos divus, ja ne trīs gadus, alerģijai ir tendence izpausties mazāk uz rokām un vairāk uz sejas. Lai gan ar alerģiju sadzīvošanas procesā ir grūti justies pašpārliecināti dodoties ārā no mājām, tomēr es sev vienmēr atgādinu – tas arī nekas, ja kādu dienu iziešu bez bb krēma vai jebkādas citas kosmētikas uz sejas, galvenais lai āda elpo un tā spētu atkopties! Nevaru teikt, ka mana ikdienas ādas kopšanas rutīna radikāli atšķiras, tomēr produktu daudzums ir mazāks un zemāk redzamie produkti tiek lietoti pamīšus (+ kosmētikas daudzums alerģijas laikā tiek samazināts).

Te nu pievērsīsimies raksta galvenajai būtībai:

MANA ĀDAS KOPŠANAS RUTĪNA PASTIPRINOTIES ALERĢISKAJĀM REAKCIJĀM

(Vēlos vēl vērst uzmanību, ka paralēli šai ādas kopšanas rutīnai alerģijas laikā lietoju arī medikamentus un dažādas ziedes, bet tās neminēšu, lai nejauktu prātu – katram cilvēkam ar alerģiju var būt nepieciešams kaut kas ļoti konkrēts, ko jums ieteiks jūsu ārsts vai alergologs!)

Principā visu savu ādas kopšanas rutīnu varu iedalīt trīs daļās – attīrīšana, dziedēšana un mitrināšana. Tā nu arī sadalīsim šo raksta daļu minētajās kategorijās – produkti un to lietošanas apraksti ir izvietoti secībā, kādā tos lietoju vienu pēc otra savā VAKARA ādas kopšanas rutīnā. Pēc visas produktu uzskaites minēšu, kāda ir sejas ādas kopšanas rutīna alerģijas laikā no rīta.

alergija_3_thekika

1.solis – attīru seju no kosmētikas un dienas laikā uzkrātajiem netīrumiem ar Atoderm dušas krēmu no Bioderma (tas ir putojošs līdzeklis, kam nepieciešams ūdens, tādēļ visa ādas kopšanas rutīna sākas vannasistabā). Par šo līdzekli ir ļoti interesants stāsts – šī jau ir otrā pudelīte ko lietoju, bet tad kad biju šo līdzekli iegādājusies pirmo reizi, to sauca mazliet savādāk. Biju nospriedusi, ka tas ir attīrošs līdzeklis sejai… Tikai nesen, kad iegādājos otru pudelīti (kur ir skaidri un gaiši rakstīts, ka tas ir dušas krēms), atklāju, ka tas ir domāts ķermenim. Lai vai kā, tam nav nozīmes, jo šis dušas krēms sejas ādu no kosmētikas attīra lieliski, acis negrauž un sausa, jutīga āda pēc tam nejūtas savilkta, drīzāk pat mazliet mitrināta. Plašāka atsauksme ir šeit.


2.solis – kad sejas āda ir nosusināta, veicu dubulto attīrīšanu ar Madara Cosmetics mīkstinošo toniku vai Bioderma Sensibio H2O micelāro ūdeni. Šis solis ir pēc izvēles – senāk veicu tikai vienreizējo sejas attīrīšanu alerģijas laikā. Dubultā attīrīšana sniedz alerģijas nomocītai sejai svaigāku un tīrāku sajūtu – dušas krēmiņš attīra no netīrumiem un kosmētikas, savukārt toniks vai micelārais ūdens mīkstina ādu un ar savu šķidro konsistenci atsvaidzina sejas ādu. Atsauksme par mīkstinošo Madara toniku.

alergija_4_thekika

3.solis – kad toniks vai micelārais ūdens ir pilnībā iesūcies ādā, seko viens no nepatīkamākajiem procesiem šajā kopšanas procesā – pumpu un apsārtumu dezinficēšana un sadziedēšana ar Rīgas Farmaceitiskās Fabrikas klinģerītes tinktūru. Šo esmu atklājusi pavisam nesen, bet esmu pārliecinājusies, ka šī tinktūra dara brīnumus (bieži vien jau nākamajā rītā var redzēt, kā apsārtumi samazinājušies un pumpu attīstība ir aizkavēta). Senāk šī soļa vietā seju mazgāju kumelīšu tējā, bet šī tinktūra ir pierādījusi savu iedarbību. Nepatīkamākais šajā procesā ir ļoti kodīgā sajūta – jo vairāk pumpu un apsārtumu, jo virāk tinktūra kodīs (jo tās sastāvā ir spirts). Sākumā gan mēģināju tinktūru uzklāt uz konkrēti problemtiskajām vietām, bet ziniet, alerģijas laikā tā ir visa seja, tādēļ tinktūru izmantoju tāpat kā toniku – uzpilinu to uz vates diska un tad visu seju pakāpeniski noklāju ar šķidrumu (jā, tam ir ūdens konsistence, tādēļ būs vieglāk to uzpilināt uz vates diska). Pakāpeniski noklāt nozīmē, piemēram, noklāt no sākuma zodu, pagaidīt kad dedzinošā sajūta rimsies un turpināt uzklāt šķidrumu uz citām sejas zonām (parasti sāku attīrīšanu ar labo vaigu, tad attīru zodu, kreiso vaigu, deniņus, pieri, degunu un tad zonu zem deguna).


4.solis – kad visa seja ir noklāta ar klinģerītes tinktūru un seja jūtas mazliet savilkta, turpinu dziedējošo procesu ar Himalaya antiseptisko krēmu. Ikdienas laikā šo smērēju tikai uz konkrētām problemātiskajām vietām, savukārt alerģijas laikā to uzklāju tāpat kā sejas krēmu – uz visas sejas. Tas, papildus klinģerītes tinktūrai, arī dezinficēs visus apsārtumus un izveidojušās pumpas. Tas ir jāizsmērē vienmērīgā kārtā, savādāk tas, visdrīzāk, neiesūksies kārtīgi ādā. Atsauksme šeit.

alergija_5_thekika

5.solis – kad seja ir attīrīta un Himalaya dziedējošais, antiseptiskais krēms ir iesūcies ādā, laiks izpildīt pēdējo vakara sejas ādas kopšanas rutīnas soli un savu sauso ādu kārtīgi mitrināt. Uz nakti esmu iecienījusi lietot biezākas konsistences un izteikti taukainākus krēmus, tieši tādēļ pēdējā laika iecienītākais šāda tipa krēms ir Cold Cream no Avène. To ir ļoti patīkami kārtīgi iemasēt ādā un tas veido tādu kā biezu krēma kārtas aizsargslāni. No rīta pamostoties sejas āda ir kļuvusi maiga un sajūta, ka sausā sejas āda ir kļuvusi starojošāka. Tiek minēts, ka tas arī samazina apsārtumus (ko, godīgi sakot, neesmu pamanījusi), bet galveno savu uzdevumu sausai ādai viņš noteikti pilda un esmu ļoti apmierināta ar šī krēma sniegumu!


6. solis – šis solis ir izpildāms pēc izvēles. Parasti pēc zobu iztīrīšanas manas lūpas kļūst ļoti sausas, tādēļ pēdējais vakara rutīnas solis ir mitrināt lūpas (kas ir īpaši svarīgi alerģijas laikā, jo atstājot kādu mirkli tās sausākas kā parasti, alerģija sāks izpausties arī uz tām). Ikdienā lūpas nepārtraukti mitrinu ar Dzintars UNI lūpu balzamu, taču tagad man ir arī otrs labākais lūpu balzamu variants manām lūpām – Badger Balm lūpu balzami. Principā šis solis tieši vakarā izpaliek, jo Avène Cold Cream ir tik labs, ka to var uzziest arī uz lūpām un tās netiks traumētas (tieši pretēji – ļoti, ļoti mitrinātas). Atsauksmes par Badger Balm lūpu balzamu un Dzintars UNI lūpu balzamu.

Tāda nu ir arī mana vakara kopšanas rutīna – to izpildu tieši pirms gulētiešanas. Ādas kopšanas rutīna no rīta ir vienkāršāka (un vairāk atkarīga no sejas ādas labsajūtas rīta pusē):

alergija_1_thekika

1.solis – kad pamostos un esmu jau mazliet iegājusies rīta ritmā, dodos nomazgāt seju vienkārši ar ūdeni vai arī ar Biodermas dušas krēmu, ko lietoju arī vakarā. Tas ir atkarīgs no tā, kā jūtas mana sejas āda no rīta.


2. solis – šis solis ir izpildāms pēc izvēles. Atkarībā no tā, kā sejas āda jūtas no rīta, uzklāju (vai arī pretēji – izvairos uzklāt) klinģerītes tinktūru.


3. solis – kad āda ir attīrīta un izvēles gadījumā sadziedēta ar klinģerīšu tinktūru, mitrinu to ar Biodermas krēmu. Lai arī kā es mīlu Avène Cold krēmu, tomēr tas ir vairāk piemērots uzklāšanai vakarā savas biezās konsistences dēļ. Bioderma krēms ir bijis mans labākais kompanjons pēdējos divus, pat vairāk gadus kopš alergoloģe man to ieteica. Bet runājot tieši par rīta rutīnu un tā efektivitāti – tas arī būs ļoti mitrinošs, bet konsistencē daudz vieglāks. To uzklāju vismaz 10-20 minūtes pirms kosmētikas uzklāšanas, lai tas paspēj iesūkties ādā. Par Bioderma krēmu vari izlasīt šeit.


4. solis – samitrinu lūpas ar kādu no lūpu balzamiem vai Avène Cold krēmu, jo nakts laikā tās ir paspējušas izžūt un no rīta, viena no pirmajām lietām ko gribās izdarīt, ir uzklāt lūpu balzamu.


5. solis – kad sejas krēms ir iesūcies ādā, tad ir laiks uzklāt kosmētiku. Ikdienā, kad sejas ādas stāvoklis ir daudz maz normāls, lietoju tonālos krēmus. Alerģijas laikā tos ir praktiski neiespējami normāli uzklāt – pēc pāris stundām var sākt pamanīt, ka sejas āda nav līdzena, apsārtumi ir caurredzami utt. Vienvārdsakot – sejas āda neizskatās veselīga. Tieši tādēļ mans labākais toņa izlīdzināšanas un apsārtumu maskējošais draugs alerģijas laikā ir Bioderma Sensibio AR BB krēms. Lai gan sākumā krēma tonis ir ļoti tumšs un atšķiras no sejas patiesā toņa, pēc kādām 40 minūtēm, varbūt vairāk, tas daudz maz ir saplūdis ar īsto toni. Tas dienas laikā mitrina ādu, tā izskatās dzīvīgāka, veselīgāka un, kas man pēc visa šī lietošanas laika šķiet – tas tik tiešām samazina apsārtumu. Dienas sākumposmā man nepārāk patīk kopējais sejas izskats, kad uzklāju šo BB krēmu, bet kad paiet laiks vairāk par stundu – prieks skatīties spogulī! Atgādināšu, ka BB krēmiem nav pilnīga sedzamība, tādēļ nevajadzētu uz tiem dusmoties par to, ka tie nenosedz pumpas. Lai vai kā, toni tas izlīdzina un sejas ādai piešķir veselīgāku izskatu – alerģijas laikā varbūt pumpas ir redzamas, bet tā kā tiek izlīdzināts sejas tonis (un mazināti apsārtumi), tad pumpas nav tik uzkrītošas. Šis ir mans must-have alerģijas laikā! Par BB krēmu vairāk lasi šeit.

Pašlaik jau pēc šāda ikvakara un ikrīta rituāla vairāk kā nedēļas garumā būšu normalizējusi savas sejas ādas situāciju.

Sargājiet sevi un rūpējieties par savu ādu – lai man un jums viss ir skaisti! ❤


Mans Instagram konts

Mana FB lapa

Advertisements

4 thoughts on “Ādas kopšanas rutīna alerģijas laikā

 1. man ādas sausumus (tai skaitā lūpu) diezgan palīdzēja mazināt omega taukskābju lietošana. dzeru linsēklu eļļu un rezultāts ir. (arī esmu diezgan alerģisks radījums) tā bija ārsta rekomendācija.
  starp citu, man, piemēram, micelārā ūdens atstāšana uz sejas tieši saasina dažādus iekaisumus, tāpēc vienmēr izvēlos noskalot.

  1. Par eļļu lietošanu esmu domājusi un zinu, ka man noteikti būtu nepieciešams lietot zivju eļļu, bet bērnības traumas dēļ nespēju norīt kapsulas.
   Zinu, ka no viena cit (neatminos firmas nosaukumu) arī prasījās to noskalot, bet ar Biodermas H2O tā neko!

   1. tagad ir ļoti normālas šķidrās eļļas, nav vērts iespringt uz kapsulām 🙂 piemēram, Lysi omega-3 eļļai ir tik fantastiska citronu garša, ka pat nepateiksi, kas par eļļu apakšā. daudz garšīgāka par Mollers eļļu ar citroniem. un laba linsēklu eļļa (garšo pēc riekstiem) ir vienīgā no augu eļļām, kur omega-3 sastāvs ir līdzvērtīgs zivju eļļai. pārējām augu prevalē omega-6.

   2. O, paldies par informāciju!
    Pēdējo reizi esmu tieši lietojusi Mollers eļļu ar citroniem un garša tik un tā ļoti labi bija jūtama.
    Un linsēklu eļļa skan draudzīgāka. Paldies 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s