Pavasara sagaidīšana kopā ar Lotos Pharma

Šajā ziemas sezonā laiks ir bijis ļoti mānīgs un tai skaitā arī mainīgs, tādēļ nevar tā līdz galam saprast vai var jau sākt gaidīt pavasari. Kamēr vēl tūļājamies drēbēs, lai īsti nenosaltu ārā, tikmēr prāts jau ir pavasarī un tā gaidās. Es arī jau sāku domāt par siltāku laiku un dažādām ārpusmājas aktivitātēm, ko pavadīt dabā. Taču pavasaris nenozīmē tikai sezonālā apģērba nomaiņu un dabas mošanos – ir jāpievērš uzmanība arī savam organismam, kuram nepieciešams papildus spēks starpsezonās. Otrdienas vakarā man bija lieliska iespēja piedalīties ļoti foršā, omulīgā un iedvesmojošā pasākumā, ko rīkoja Lotos Pharma un zaļā studija “Pienene”.

lotos_1_thekika

Bija ļoti radoši un interesanti mūsu tikšanās praktiskajā daļā – veidojām skrubīšus pašas ar savām rokām no dažādām izejvielām. Tā kā es ļoti mīlu gan ķermeņa, gan sejas skrubjus (un man nekad to nemēdz būt par daudz), tad es biju īpaši priecīga par šo iespēju. Parasti kad esmu mājās, uznāk pašai tādi mirkļi, kad gribās uzmaisīt kādu skrubīti – parasti to veidoju no kafijas biezumiem, cukura, olīveļļas un medus, bet šajā pasākumā bija iespēja pamēģināt savādāku veidu ar citām sastāvdaļām.

lotos_2_thekika

Skrubīša pamatā ir sāls un mazliet sodas, kas attīrīs ādu un strādās kā abrazīvā sastāvdaļa.


Tad tiek pievienota eļļa, lai skrubītis būtu mazliet maigāks, lai tas mitrinātu un barotu ādu, un pēc tā lietošanas āda netiktu traumēta. Parasti savos skrubīšos pievienoju olīveļļu, bet pasākuma laikā bija iespeja pievienot mandeļu eļļu, līdz ar to viens vai otrs variants var būt kā alternatīva.


Tad viss tiek sparīgi samaisīts – sākumā mēģinājām ar koka karotītēm, bet tad sapratām, ka ar rokām būs daudz vienkāršāk un iespējams visu izmaisīt vienmērīgāk (tā ka nebaidamies arī mazliet paķēpāties procesā).


Lai ādu vēl papildus attīrītu un pabarotu, var pievienot medu. Tas arī pašu skrubīti salipinās vairāk kopā un tas nebūs tik birstošs.

lotos_3_thekika

Tālāk seko izšķirošs solis – kuras ēteriskās eļļas pievienot, lai izmantojot skrubīti sagādātu prieku ne tikai savai ādai, bet arī prātam. Eļļu izvēle bija liela, taču beigās paliku pie svaigā maisījuma – skrubītim pievienoju 6 pilienus piparmētras un 5 pilienus eikalipta ēterisko eļļu. Starpcitu, ko es līdz šim nezināju (nebiju līdz tam aizdomājusies, jo ēteriskās eļļas izmantoju tikai dedzinot svecītes) – pietiek pievienot 10-12 pilienus ēteriskās eļļas un ar to pilnībā pietiek, lai smarža būtu jūtama.


Pašās beigās var arī pievienot dekoratīvus elementus – ziedlapiņas, kaltētus ziedus vai kādu zaļu tēju. Tā kā mans skrubītis bija svaigajā tematikā, pievienoju piparmētras lapiņas. Galu beigās man skrubītis sanāca ar pirts un vasaras smaržu – tieši laikā priekš pavasara, lai pamodinātu gan ķermeni, gan garu!

lotos_4_thekika

Pēc labi padarīta darbiņa sekoja saruna ar Lotos Pharma dibinātāju Dr. Kasparu Ivanovu – uzzinājām, ka mēs visi varētu dzīvot līdz pat 150 gadiem, bet mūsu dabā ir ar dažādām, pat ikdienišķām lietām, savu mūža garumu saīsināt. Principā šī saruna pārvērtās arī diskusijā un tika aptverts ļoti plašs tēmu loks, bet pamatā saruna bija par sava organisma sagatavošanu pavasarim, tā attīrīšanu un veidiem, kā to var izdarīt. Nedrīkst aizmirst, ka attīrīšanās var būt pilnībā efektīva, ja tiek ieturēts sabalansēts uzturs – tas ir tieši tas, ko pašlaik cenšos piekopt un kad jutīšu, ka esmu nostabilizējusies, tad arī veidošu savu šī gada pirmo attīrīšanās nedēļu. Gan attīrīšanās, gan arī ikdienas pamatā nedrīkst aizmirst par pietiekamu ūdens patēriņu. Attīrīšanās veidi, protams, ir dažādi, bet visvairāk mani ieintriģēja tieši sulu kūre (kuras laikā organisms tiek attīrīts gan ar ūdens, gan dažādu sulu palīdzību) – zinu, ka draudzene reiz bija mēģinājusi šo attīrīšanās veidu un viņai gāja pat diezgan raiti un bez aizķeršanās. Kā mums stāstīja Dr. Kaspars Ivanovs – lai organismu attīrītu nav nepieciešams ilgs laiks, pilnībā pietiek ar nedēļu divreiz gadā, labākajā gadījumā – tieši starpsezonās. Un redz kā, cik tematiski – tuvojas pavasaris, tātad arī tuvojas attīrīšanās laiks!

Esmu ļoti iedvesmota turpināt savu ceļu uz sabalansētāku uzturu un kamēr morāli gatavojos organisma attīrīšanai, tikmēr varēšu savu ādu palutināt ar piparmētru un eikalpita skrubīti, kas veidots pašas rokām!


Vēlējos izteikt pateicību Lotos Pharma un zaļajai studijai Pienene par jauko uzņemšanu un ļoti patīkamo, pozitīvā atmosfērā pavadīto vakaru.

P.S. Tāpat arī bija liels prieks pirmo reizi sastap dažas no blogkolēģēm reālā telpā un laikā – prieks iepazīties 🙂

Advertisements

2 thoughts on “Pavasara sagaidīšana kopā ar Lotos Pharma

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s