Sejas ādas kopšanas rutīna: marts

Pavasaris jau klauvē pie durvīm un prāts pamazītēm nobriest lielajai pavasara tīrīšanai – gan logu mazgāšanai, gan plauktu revidēšanai, bet, tāpat arī sevis sakārtošanai un savu skaistumkopšanas rituālu pārkārtošanai. Un tieši tagad, kā vēl nekad, izjūtu teicienu “less is more” – uz sejas vairs nezieķēju krēmu kārtas un cenšos entos skaistumkopšanas rituāla soļus pēc iespējas vairāk samazināt. Par to arī šodien šeit rakstu – par produktiem sejas ādai, kas pēdējo mēnešu laikā ir pierādījuši savu efektīvo mijiedarbību un esmu tos atzinusi par labiem esam!

alkmene_un_hydrea_01_thekikaphotography

SEJAS ĀDAS ATTĪRĪŠANA:

TĒJAS KOKA ATTĪROŠAIS GELS NO ALKMENE & HYDREA SEJAS BIRSTE

Šis duo man kalpo daudzfunkcionāli – gan kā kosmētikas noņēmējs, gan kā skrubis, gan sejas atsvaidzinātājs no rītiem. Bet sākumā apskatīsimies uz šiem produktiem atsevišķi.

Hydrea sejas birste – ar šo jau draudzējos vairāk kā pusgadu, kā pagaidu variantu pirms beidzot izlemju kādu elektrisko sejas birsti iegādāties. Sākumā nevarēju pierast pie saru asuma, tomēr beigās atklāju, ka sākumā samitrinot gan sejas ādu, gan pašu birstīti (un jau saputojot attīrīšanas līdzekli uz tās) tā vairs nav tik asa. Līdz ar šo birstīti arī daudz retāk izmantoju sejas skrubjus – jebkurā gadījumā, birstītes sariņi aizķer sauso, atmirušo ādu un beigās nav jālieto katru otro dienu sejas skrubis, lai atbrīvoties no sausajiem pleķīšiem (kā tas dažkārt gadījās ar manu sauso ādu iepriekš). Ļoti priecājos par šo bristi un turpināšu izmantot līdz būšu izvēlējusies kādu no elektriskajām sejas attīrīšanas birstēm!

Alkmene tējas koka attīrošais gels – jau sen Drogās biju nolūkojusies uz Alkmenes tējas koka sēriju un kādā dienā nolēmu paņemt sejas attīrošo gelu – bija nepieciešamība un bija iedvesma izmēģināt ko nebijušu. Lietoju gan lai notīrītu kosmētiku, gan vienkārši nomazgātu seju pēc garas dienas un esmu apmierināta! Nevaru apgalvot, ka pumpas metās mazāk lietojot šo līdzekli, tomēr tas attīra un atsvaidzina ādu pat ļoti labi. Vienīgais mīnuss, kas bieži vien ir atrodams dažādos attīrīšanas līdzekļos man kā sausas ādas īpašniecei, ir pēcsajūta, kad āda ir attīrīta – kā jau daudzās senās atsauksmēs esmu atsaukusies uz situāciju, ka pēc sejas nomazgāšanas ir jāskrien seja samitrināt. Toties tas nav trakākais mīnuss, kas var piemist produktam un viss pārējais to atsver – pēc sejas nomazgāšanas uzreiz arī seju mitrinu un ilgstošu diskomfortu neizjūtu!

Birsti neizmantoju katru dienu, lai neradītu lieku stresu ādai, tāpat arī tam nav vajadzības, jo sausie ādas pleķīši ir samazinājušies un ar to vairs necīnos katru dienu. Attīrošo gelu izmantoju vismaz reizi dienā, pārsvarā tas ir vakaros (neatkarīgi no tā vai kosmētika ir bijusi uz sejas vai nav), jo no rītiem iztieku tikai ar aukstu ūdeni.

 

MSAKR_016_thekikaphotography

ACU ĀDAS MITRINĀŠANA:

EĻĻIŅA ĀDAI AP ACĪM AR MANUKAS MEDU UN ZELTU NO MANUKA DOCTOR

Šī ir kļuvusi par manu ādas kopšanas rituāla neatņemamu sastāvdaļu – tieši krunciņas ap acīm sāka signalizēt, ka jaunāka nudien nepalieku un ir vērts tam pievērst uzmanību. Šo eļļiņu sāku lietot paralēli Madara cosmetics acu krēmam, kad jutu, ka tas jau iet uz beigām. Izvēlējos tieši šo Manuka doctor produktu tikai vien tādēļ, ka tam bija īpaši draudzīga atlaide lookfantastic.com un jau sen biju vēlējusies izmēģināt kādu ādas kopšanas produktu, kurā ir arī zelts (jo kā visos galos cilvēki kladzina – tas ir ļoti labs ādai).

Bet, runājot par produktu un tā efektivitāti, šis ir mazliet neierastāk kā lietot parastu acu krēmu. Eļļiņa kā jau eļļiņa – ādā lēnāk uzsūcas un ir jākontrolē uzklātais daudzums. Bet, kas iepriecina, uzklājot nav taukaina un smagnēja sajūta. Metāliskais rullītis-aplikators ļoti patīk – tas atvēsina un ar to var kontrolēt uzklāto daudzumu. Mājaslapā, protams, tiek solīts, ka šī eļļiņa samazinās tumšos lokus, samazinās krunciņas un grumbiņas un visādus citus brīnumus. Es no savas pieredzes varu teikt, ka āda tiek pietiekami mitrināta un atvēsinošais aplikators samazina maisiņus zem acīm – zilos riņķus nudien nesamazina un par krunciņām nevarēšu nokomentēt, zinu vien to, ka man to nav palicis vairāk :D!

 

MSAKR_018_thekikaphotography

SEJAS ĀDAS KOPŠANA UN MITRINĀŠANA:

SALICILSKĀBE 2% PROBLEMĀTISKAI ĀDAI & 100% AUGU BĀZES SKVALĀNS NO THE ORDINARY

No visiem augstākminētajiem produktiem, šis duo ir pats svaigākais atklājums un iekļāvums manā ādas kopšanas rutīnā. Kad Instagram ieliku, ka fotografēju šos produktus šim rakstam, mani pārsteidza cilvēku atsaucība – daudzi rakstīja, ka ļoti vēlas iemēģināt the Ordinary produkciju; daži bija, kas teica, ka ir iemīlējuši atsevišķus firmas produktus bet vēl daži minēja, ka nezin ar ko sākt. Un man bija tieši tāpat – produktu nosaukumi nav pašsaprotami un nākas mazliet vairāk papētīt un lasīt informāciju, lai saprastu, vai konkrētie produkti ir piemēroti konkrētajai problēmai vai ādas tipam. Jāsaprot arī kuru līdzekli ar ko var miksēt, jo pirmajās lietošanas reizēs sev uztaisīju ļoti pumpainu seju, no kuras gan esmu beidzot tikusi vaļā (sākumā miksēju salicilskābi ar hialuronskābi, kā rezultātā arī seju noklāja pumpas). Ja nav skaidrības ar ko sākt un ko sakombinēt, the Ordinary savā mājaslapā piedāvā ādas kopšanas rutīnas paraugus.

Salicilskābe 2% problemātiskai ādai – gēlveida caurspīdīgs, bezssmaržas līdzeklis cīņai ar pumpām. Lai gan uz pudelītes tiek minēts izmantot uz konkrētām problemātiskām vietām, kad šo lietoju, to vieglā kārtiņā uzklāju uz visas sejas, izvairoties no acu zonas. Šo neizmantoju katru dienu (jo ikdienā pumpas nav būtiska problēma), tomēr ja kādas pumpas ir uzmetušās, tad šo cenšos lietot regulāri, vairākas dienas pēc kārtas. Lai gan efektīvs, tomēr neiesaku cerēt, ka ar šo pumpas pazudīs pēc vienas vai divām lietošanas reizēm (tas gan, protams, var atšķirties no pumpu veidiem un ādas tipa). Kad beidzu lietot šo salicilskābi kopā ar hialuronskābi un sāku dziedēt izmetušās pumpas, tad šis kopā ar mitrinošo skvalānu ļoti labi palīdzēja cīņā ar pumpām un ādas sausumu! Gribu arī vērst uzmanību, ka ļoti svarīgi lasīt aprakstus the Ordinary produktiem, jo šim, piemēram, ir minēts arī, ka jāuzmanās no apdegšanas saulē, līdz ar to, ja šis tiek lietots dienā, to labāk lietot kopā ar kādu saules aizsarglīdzekli!

100% augu bāzes skvalāns – ļoti viegla eļļiņa ādas mitrināšanai. Eļļas tipa produktus vienmēr šķiet grūtāk nodozēt ar pipetīti, tomēr nu jau esmu piešāvusies pie tehnikas, kā uzklāt nenotašķējoties :D. Lietoju gan vakarā pirms gulētiešanas, gan no rītiem, gan arī dienās, kad lietoju kosmētiku – man šķiet, ka mana āda nekad nav izskatījusies tik labi, kad zem kosmētikas esmu uzklājusi šo eļļiņu. Lai gan ir dienas, kad ādai ir nepieciešama vēl papildus mitrināšana (tad gan izmantoju savu uzticamo Biodermas krēmu pirms uzklāt šo līdzekli), tomēr pārsvarā manai sausajai ādai pietiek ar skvalānu. Šo izmantoju kā pašu pēdējo soli savas ādas kopšanas rituālā.


Protams, piemirsu pieminēt manu neaizstājamo un visu laiku mīļāko lūpu balzamu Uni no Dzintars, bet man šķiet, tas ir kļuvis tik pašsaprotams! Pašlaik pārejam pamazītēm uz siltākiem laikapstākļiem un raušamies ārā no savām ziemas migām – vasarā noteikti atrādīšu vasaras ādas kopšanas rutīnu, jo, mainoties gadalaikiem, mainās arī ādas kopšanas rutīnas. Lai forši, tiekamies nākamajā rakstā 🙂


Pieseko Kikasbeautyspot Instagram, lai redzētu rakstu tapšanas aizkulises un saņemtu paziņojumus, kad atkal pa ilgiem laikiem esmu uzrakstījusi kādu rakstu!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s